27 listopada 2016 Świeżo wyciskane soki dla małych i dużych
Soki dla dzieci – czy gotowe soki są odpowiednie dla maluszków?

W sklepach i supermarketach mamy szeroki wybór wszelkiego rodzaju produktów dla dzieci, w tym także gotowych soków owocowych i warzywnych. Soki te są zazwyczaj oferowane w plastikowych butelkach i kartonach, z których łatwo przelewa się do butelki czy kubeczka. Niemal każdy rodzic sięga po taki sok z myślą, że jest to porcja zdrowia i witamin dla małego szkraba, jednak często nasze przeświadczenia mijają się z prawdą.

Reklamy i etykiety na opakowania przekonują nas o tym, że sok został uzyskany z owoców dojrzewających w gorącym słońcu cieplejszej części Europy. Jednak jeśli lepiej przyjrzymy się składnikom jakie są małym druczkiem zapisane z boku opakowania, okazuje się, że często reklama mija się z prawdą. Najczęściej sok składa się tylko w kilkudziesięciu procentach z soku owocowego, a pozostała cześć uzupełniana jest wodą, zagęszczonymi syropami oraz chemicznymi ulepszaczami smaku i zapachu.

Niestety bardzo dużo z nich zawiera także kwas cytrynowy, który został uznany przez naukowców jako szkodliwy dla pracy mózgu oraz rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. Trudno też przeoczyć fakt jak duża jest zawartość cukru w takim soku, co wpływa na zwiększenie wagi, rozwój próchnicy zębów i wielu innych chorób.

Wyciskarka do soków

Jeśli przemyślimy szkodliwe działanie i brak wartości odżywczych w sokach jaki są kupowane w sklepach, to naturalnie każdy zaczyna myśleć o zakupie własnej wyciskarki do soków. Tylko soki wyciskane w domu, z produktów jaki sami przygotujemy dają gwarancje braku chemicznych dodatków i nadmiernej ilości cukru.

Zdrowie dziecka

Naturalne soki

Każdy rodzic przykłada dużą rolę do tego co je i pije dziecko. Soki przygotowane w domu są smaczne i zdrowsze, a do tego jest to ogromna porcja energii i witamin. Wiele dzieci nie zjada całych posiłków, unika jedzenia owoców, warzyw i innych produktów, a soki są chętnie wypijane przez każdego niejadka. Soki zawierają też miąższ owoców, więc są treściwe i mogą zastąpić deser.

Owoce

Owoce to produkty w którym znajdziemy masę wartościowych składników odżywczych. Najczęściej są słodkie, więc dzieci chętniej je zjadają niż warzywa. Zatem owoce to sprzymierzeńcy rodziców w profilaktyce zdrowego odżywiania, wiec soki to doskonałe rozwiązanie na udoskonalenie diety dziecięcej.

Zobacz również
Świeżo wyciskane soki dla małych i dużych

Poranne soki stały się wygodnym sposobem na dostarczenie organizmowi dziennego zapotrzebowania na warzywa i owoce, jednocześnie zapobiegając południowym zachciankom. Dla niektórych osób...

Oczyszczanie ciała od wewnątrz można przeprowadzić za pomocą postu, a jedną z odwiecznych metod jest post sokowy. Samo picie soków owocowych i warzywnych jest uznawane za sposób na...

Sok z wyciskarki Świeżo wyciskany sok to oczywiście wielki przysmak, który chyba każdy z nas chętnie będzie spożywał. Smakowite soki można uzyskać z wielu różnych owoców, a więc...