15 lutego 2021 Świeżo wyciskane soki dla małych i dużych
Podstawy postu sokowego

Oczyszczanie ciała od wewnątrz można przeprowadzić za pomocą postu, a jedną z odwiecznych metod jest post sokowy. Samo picie soków owocowych i warzywnych jest uznawane za sposób na wypłukiwanie nagromadzonych toksyn i odpadów z naszego ciała.

Główne korzyści płynące z postu sokowego są widoczne nie tylko w zwiększonej sile i witalności ciała - pozytywnie wpływa on również na stan naszego umysłu i ducha. Jeśli szukasz na to dowodu, sprawdź cudowną przemianę Jeo Cross.

Przydatne informacje

Aby móc skutecznie przeprowadzić post sokowy, potrzeba wielu przygotowań, trochę dodatkowego czasu i trochę dodatkowych pieniędzy. Ważną rzeczą jest to, że powinieneś być zrelaksowany i bez zbyt wielu zobowiązań - jeśli masz pracowity tydzień w pracy, lub jeśli masz jakieś nadchodzące zobowiązania, może nie być dobrym pomysłem rozpoczynanie postu, dopóki nie wyczyścisz trochę miejsca i czasu w swoim życiu.

Soki owocowe są bogate w cukier, minerały i witaminy. Soki warzywne zawierają wiele pożytecznych składników odżywczych i mogą być stosowane jako soki oczyszczające i lecznicze, łagodzące niektóre dolegliwości zdrowotne (pod odpowiednim nadzorem lekarza).

Soki, które nie są zalecane na czczo to sok pomarańczowy i pomidorowy, natomiast do NAJLEPSZYCH soków na czczo należą wszystkie soki z zielonych warzyw liściastych, sok cytrynowy, sok z buraków, marchwi, winogron, jabłek, korzenia imbiru i selera.

Zwykle mało popularne, ale niezwykle pomocne, buliony kostne również mogą być prawdziwą rewelacją podczas postu.

Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest rozcieńczanie soków wodą i/lub picie ich małymi łykami. Zapobiegnie to przyjmowaniu zbyt dużej ilości cukru, co zmniejszy ryzyko szoku cukrowego podobnego do picia napojów gazowanych.

Woda tab nie jest najlepszym wyborem podczas postu sokowego. Jeśli jesteś taki jak my i nigdy nie używasz wody z tabliczek do picia i gotowania, nie będzie to żadnym problemem. O wiele lepiej jest pić wodę źródlaną, zwłaszcza jeśli jest butelkowana w szklanych butelkach. Ta ostatnia jest wolna od chloru, fluoru i innych zanieczyszczeń, które może zawierać woda z tabliczek, więc sensowne jest używanie tylko wody źródlanej podczas postu.

Czynności wstępne

Jeśli chcesz, żeby ta zmiana diety przebiegła tak gładko, jak to tylko możliwe, ważne jest, żeby nie robić żadnych gwałtownych kroków. Dlatego, przed postem sokowym, upewnij się, że przestawiłeś się na jedzenie surowych produktów (owoców i warzyw) na dzień lub dwa.

Aby przygotować się psychicznie do postu sokowego, wizualizuj sobie jak będzie wyglądał Twój dzień, kiedy już go rozpoczniesz. Prześledź w myślach wszystkie ważne kroki i upewnij się, że rozumiesz ile czasu zajmuje przygotowanie wymaganej ilości soku. Przygotuj się na późniejsze czyszczenie sokowirówki, im szybciej po wyciśnięciu soku, tym lepiej. Jeśli jesteś początkującym sokowirówkarzem, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z sokowirówką.

Przygotuj wystarczającą ilość produktów na pierwsze 2-3 dni postu. Zorganizuj swoją kuchnię tak, żebyś nie miał problemów z wyrzuceniem miąższu lub zamrożeniem dodatkowego soku w przypadku, gdy przygotujesz go za dużo. Chociaż najlepiej jest pić świeżo przygotowany sok, możesz zamrozić część nadmiaru do wykorzystania w ciągu następnych 24 godzin.

Post

Przygotuj swoją podstawową rutynę, którą powinieneś przestrzegać podczas całego postu. Oto przykład, który możesz modyfikować według swoich potrzeb:

7:30 - 1/2 szklanki soku z cytryny i 1/2 szklanki ciepłej wody
8:00 - ćwiczenia rozciągające i spacer
8:30 - herbata ziołowa
9:00 - 1/2 szklanki soku owocowego i 1/2 szklanki wody źródlanej
10:30 - sok owocowy
12:00 - sok warzywny
15:30 - sok owocowy
17:00 - sok warzywny lub owocowy
18:00 - bulion warzywny
20:00 - herbata ziołowa

Poranny sok cytrynowy z wodą, który jest właściwie gorącą lemoniadą, dostarcza witaminy C i oczyszcza wątrobę. Korzystne działanie herbaty wprowadza do organizmu płyny i dostarcza pożytecznych składników odżywczych. Możesz wybrać spośród wielu herbat te, które najlepiej pasują do Twojego gustu, ale także możesz wybrać według konkretnych dolegliwości, które herbaty są znane z tego, że pomagają leczyć. Sok z kapusty może pomóc w leczeniu wrzodów i problemów z układem pokarmowym. Może on jednak powodować nadmiar gazów, zwłaszcza jeśli jest zmieszany z innymi sokami. Połączenie marchwi, selera, rzepy, buraków, pietruszki i czosnku jest przykładem korzystnego soku leczniczego.

Kiedy rozpoczynasz post sokowy, twoje ciało zacznie usuwać odpady i substancje toksyczne w szybszym tempie. Mówi się, że "toksyny żądlą dwa razy: raz w drodze do ciała i drugi raz w drodze z niego". Spodziewaj się więc problemów, kiedy trucizny opuszczą Twój organizm.

Niektóre z wczesnych objawów tego procesu (w ciągu pierwszych kilku dni) mogą być następujące:

  • cieknący nos,
  • bóle głowy,
  • zawroty głowy,
  • gorączka,
  • gromadzenie się na zębach osadów podobnych do plagi,
  • nieświeży oddech i nieprzyjemne zapachy, jak również
  • szuwary i pryszcze na skórze.

Żaden z tych objawów nie jest powodem do zmartwień. Ponieważ twoje ciało oczyszcza się jeszcze bardziej, objawy te szybko znikną.

Jak przerwać post

Wyjście z postu jest BARDZIEJ WAŻNE niż wejście. Nie ma nic bardziej szkodliwego niż przyzwyczajenie twojego systemu trawiennego do płynnego jedzenia, a potem nagłe wrzucenie do niego dużej ilości stałego jedzenia. Nigdy nie rób tego nieaktywnemu systemowi trawiennemu! Daj mu czas na przystosowanie się do stałego pokarmu ponownie, bardzo stopniowo włączając małe porcje stałego pokarmu do swojej diety. Im dłuższy post, tym więcej czasu (dni) będziesz potrzebował, zanim wrócisz do jedzenia, które jadłeś wcześniej.

Zobacz również
Świeżo wyciskane soki dla małych i dużych

Poranne soki stały się wygodnym sposobem na dostarczenie organizmowi dziennego zapotrzebowania na warzywa i owoce, jednocześnie zapobiegając południowym zachciankom. Dla niektórych osób...

W sklepach i supermarketach mamy szeroki wybór wszelkiego rodzaju produktów dla dzieci, w tym także gotowych soków owocowych i warzywnych. Soki te są zazwyczaj oferowane w plastikowych...

Sok z wyciskarki Świeżo wyciskany sok to oczywiście wielki przysmak, który chyba każdy z nas chętnie będzie spożywał. Smakowite soki można uzyskać z wielu różnych owoców, a więc...