27 listopada 2016 Świeżo wyciskane soki dla małych i dużych
Jakie owoce na sok z wyciskarki?

Sok z wyciskarki

Świeżo wyciskany sok to oczywiście wielki przysmak, który chyba każdy z nas chętnie będzie spożywał. Smakowite soki można uzyskać z wielu różnych owoców, a więc tak naprawdę każdy może komponować dla siebie dobrą mieszankę.

Cytrusy

Bez wątpienia do tych najchętniej wybieranych propozycji należą cytrusy. Ich obecność jest szczególnie ceniona zimą, gdy nie ma dostępu do dobrych jakościowo owoców sezonowych. Cytrusy są dla nas wielką witaminową bombą, szczególnie, gdy chodzi o witaminę C. To ważne w czasie chłodnych zimowych dni, gdy nasza odporność jest oczywiście zdecydowanie słabsza. Sok z cytrusów można bardzo łatwo uzyskać, ponieważ to taki owoc, który charakteryzuje się dużą ilością soku. Jedna szklanka takiego soku to cenne doświadczenie dla zdrowia.

Jabłka

Mieszkamy w takim kraju, który jest praktycznie największym producentem jabłek, które również należą do najsmaczniejszych na świecie. Praktycznie przez cały rok owoce te są dostępne. Dzięki bogactwu odmian dosłownie każdy wybierze dla siebie coś odpowiedniego. Znajdziemy coś słodkiego, kwaskowatego czy zielonego. Naturalnie wyciśnięty sok z jabłek będzie dość mętny, ponieważ ma on drobne cząsteczki miąższu, które się tam znajdują. W owocach tych znajduje się również komplet witamin z grupy B. Picie soków jabłkowych będzie kluczem do zdrowia, urody oraz pięknej sylwetki.

Soki owocowe

Owoce egzotyczne

Swoich wielbicieli mają także owoce egzotyczne takie jak ananasy, banany czy mango. Soki z nich przygotowywane są aromatyczne, mają słodki smak i nadają się idealnie do mieszania z innymi sokami, które uzyskiwane są z tej grupy owoców. Warto samemu przekonać się, że owoce egzotyczne są doskonałym uzupełnieniem dla naszych rodzimych smaków.

Podsumowanie

Przygotowane samodzielnie soki owocowe będą świetnym sposobem na to, by udoskonalić swój posiłek. W ten sposób można również wzbogacić własną dietę o cenne dla zdrowia składniki odżywcze. Inwestować warto w taką wyciskarkę do soków, która jest dobrej jakości, ponieważ jak wiadomo to właśnie ona przygotuje nam najlepszy dla zdrowia sok.

Zobacz również
Świeżo wyciskane soki dla małych i dużych

Poranne soki stały się wygodnym sposobem na dostarczenie organizmowi dziennego zapotrzebowania na warzywa i owoce, jednocześnie zapobiegając południowym zachciankom. Dla niektórych osób...

Oczyszczanie ciała od wewnątrz można przeprowadzić za pomocą postu, a jedną z odwiecznych metod jest post sokowy. Samo picie soków owocowych i warzywnych jest uznawane za sposób na...

W sklepach i supermarketach mamy szeroki wybór wszelkiego rodzaju produktów dla dzieci, w tym także gotowych soków owocowych i warzywnych. Soki te są zazwyczaj oferowane w plastikowych...