27 listopada 2016 Wpływ wyciskanych soków na zdrowie
KORZYŚCI Z PICIA ŚWIEŻO WYCISKANYCH SOKÓW cz I

Sok z wyciskarki

Istnieje wiele powodów, dla których warto będzie spożywać świeżo wyciskane soki. Są one przede wszystkim częścią naszej zbilansowanej diety i ważnym narzędziem do osiągania dobrego zdrowia. Inaczej niż w przypadku soków komercyjnych te świeżo wyciskane soki są pełne witamin, minerałów oraz innych cennych składników odżywczych, co będzie się przekładać na silniejszy układ odpornościowy i lepsze zdrowie. nie będzie to jednak znaczyć, że wszystkie owoce czy warzywa należy spożywać tylko w formie soków. Wciąż należy dostarczać do organizmu między innymi błonnik. Picie świeżych soków jest bardzo dobrym nawykiem żywieniowym. Ma to wielkie znaczenie dla tych, którzy każdego dnia nie spożywają zbyt wiele świeżych warzyw czy owoców.

Wstępne „strawienie” pożywienia

Obecnie wiele osób ma problem z trawieniem i przyswajaniem pokarmów ze względu na prowadzony styl życia oraz sposób odżywiania. Wyciskając sok wydobywamy z tych wszystkich wartości najważniejsze są dla nas między innymi witaminy, minerały oraz enzymy a także inne cenne składniki odżywcze. Dzięki wyciskaniu soków tak naprawdę dostajemy okazję do tego, by mieć do spożycia doskonały, łatwo strawny pokarm. Jedną rzeczą jaką będzie musiał nasz organizm zrobić to wchłonąć te wszystkie cenne składniki naturalne przez ścianki jelit, by z nich skorzystać, by komórki mogły się karmić.

Świeże soki

Terapia Gersona

Szybki zastrzyk składników odżywczych

U przeciętnej zdrowej osoby proces przetrawienia warzyw czy owoców może trwać nawet kilkanaście godzin w zależności od tego co w trakcie albo po posiłku spożywaliśmy. Soki natomiast mają wszystko uwolnione i dzięki temu to trawienie będzie zajmować wyłącznie kilkanaście minut. W ten sposób szybko będziemy korzystali z tych wartości. Dr Gerson stara się nam pokazać jak cenne będą dla nas naturalne soki i dlaczego warto je regularnie spożywać dla dobra własnego organizmu.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany dobrą propozycją i wartościowym składnikiem żywieniowym powinien spożywać soki. to właśnie one będą gwarantować jednocześnie wprowadzenie do organizmu tych składników, które są dla nas najcenniejsze. Jeśli nasz organizm nie będzie musiał zajmować się trawieniem będzie można oczekiwać, że nasz organizm będzie mógł pracować nad oczyszczeniem z toksyn.

Zobacz również
Wpływ wyciskanych soków na zdrowie

Zdrowy tryb życia Smukła wytrenowana sylwetka będzie marzeniem wielu osób. Jeśli chce się ją uzyskiwać nie trzeba koniecznie mocno ćwiczyć na siłowni. Na pewno to wzmocni naszą...

Zdrowe soki Świeże soki z warzyw i owoców będą dostarczać do naszego organizmu łatwo przyswajalne minerały, witaminy i enzymy, niezbędnych kwasów tłuszczowych, węglowodanów...