27 listopada 2016 Świeżo wyciskane soki dla małych i dużych
W poszukiwaniu dobrego blendera - podstawowe informacje

Blender

Gdy mówimy o sprzętach, które cieszą się w naszych kuchniach coraz większą popularnością, nie możemy zaprzeczyć temu, że blender jest jednym z tych, które mają kluczowe znaczenie. Trudno go nie docenić, pozwala bowiem na przygotowanie znakomitych napojów smoothie, a więc koktajlów witaminowych, dla których charakterystyczne jest to, że są wyjątkowo zdrowe. Jeśli będziemy sięgać po nie codziennie możemy mieć pewność, że doprowadzimy tak do poprawy naszego stanu zdrowia, jak i zdrowia wszystkich domowników.

Funkcje blendera

Funkcje blendera mogą być dość zróżnicowane, mówiąc o tych podstawowych warto jednak zwrócić uwagę na to, że mamy do czynienia z urządzeniem, które miksuje, rozdrabnia, uciera oraz miesza potrawy. Warto zwrócić uwagę na blender między innymi wówczas, gdy myśli się o tym, w jaki sposób regularnie dbać o linię. Jest to również rozwiązanie nieocenione ze względu na to, że pozwala nam nie tylko na przygotowanie interesujących koktajli warzywnych, ale i musów owocowych. Sprawdza się również wówczas, gdy siekamy produkty takie, jak choćby orzechy i lód. Jego wybór może wydawać się skomplikowany, w istotny sposób ułatwia go jednak znajomość realiów rynkowych.

Blender ręczny

W sprzedaży możemy dziś spotkać się zarówno z blenderami ręcznymi, jak i automatycznymi, warto więc zadać sobie pytanie o to, które z nich zapewnią nam większą wygodę. Tu wskazane jest też pomyślenie o kuchni jako o pomieszczeniu, w którym przybywamy, gdy bowiem nie jest ona zbyt dużym pomieszczeniem, najbardziej odpowiedzialne wydaje się stosowanie blenderów ręcznych. Jeśli jednak możemy pochwalić się większą przestrzenią, możemy już pomyśleć o blenderze kielichowym.

Owocowe Smoothie

Wśród zalet blendera ręcznego niezmiennie wymienia się jego niewielki rozmiar idący w parze z łatwością, z jaką można wykorzystywać wspomniane urządzenie w praktyce. Posiadanie takiego rozwiązania sprawia również, że możliwe staje się bezpośrednie miksowanie, które odbywa się zarówno w garnku, jak i w miseczce, a samo ostrze jest wyposażone w osłonę, która zapewnia, że miksowane koktajle nie będą się nam rozpryskiwać. Nowoczesne blendery ręczne są też wzbogacone o miękki uchwyt, a ich kształt jest ergonomiczny.

Blender kielichowy – zalety

Oczywiście, gdy mówimy o blenderach, nie możemy zignorować również rozwiązań kielichowych, okazuje się bowiem, że również dla nich charakterystyczny jest szereg zalet, których nie da się zignorować. Tu na pierwszy plan wysuwa się to, że są one wyposażone w dzbanek, a co za tym idzie, bardzo prostym zadaniem jest przygotowanie wszystkich składników, z których powstać ma koktajl. Dużym plusem jest też ich samodzielna praca oraz większa moc urządzenia, dzięki której bez trudu rozdrobnimy nie tylko twardsze orzechy, ale również owoce.

Moc blendera

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych egzemplarzy sprzętu AGD nie da się ukryć, że to moc blendera jest tą, która ma decydujący wpływ na stopień zmiksowania poszczególnych składników. Jeśli jest zbyt niska, nawet rozdrobnienie niezbyt twardych owoców i warzyw może się okazać problemem.

Zobacz również
Świeżo wyciskane soki dla małych i dużych

Poranne soki stały się wygodnym sposobem na dostarczenie organizmowi dziennego zapotrzebowania na warzywa i owoce, jednocześnie zapobiegając południowym zachciankom. Dla niektórych osób...

Oczyszczanie ciała od wewnątrz można przeprowadzić za pomocą postu, a jedną z odwiecznych metod jest post sokowy. Samo picie soków owocowych i warzywnych jest uznawane za sposób na...

W sklepach i supermarketach mamy szeroki wybór wszelkiego rodzaju produktów dla dzieci, w tym także gotowych soków owocowych i warzywnych. Soki te są zazwyczaj oferowane w plastikowych...